Tajemství přirozené výchovy

Kód: 9377
325 Kč 325 Kč bez DPH
Skladem, ihned k odběru* (2 ks)
Možnosti doručení

Autorka knihy Michaeleen Doucleffová řeší otázku výchovy své dcery v dnes poměrně náročném a uspěchaném světě. V knize ukazuje rozdíl mezi výchovou západního světa a výchovou v odlehlých koutech světa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Michaeleen Doucleffová maminka tříleté Rosy, je na pokraji totálního vyčerpání a neví, kudy dál. Každodenně řeší výchovu své dcery, dennodenně se potýká s dceřinými záchvaty vzteku, nekonečným proudem požadavků, škemrání a kňourání a dalšími těžkostmi, které dobře zná každý rodič žijící v západní kultuře a dnešní uspěchané době.

Michaeleen navštíví společeně s dcerou Rosy tři tradiční kultury – mayskou, inuitskou a hadzabskou.

Zde poznává děti, které jsou vyrovnané, samostatné, zodpovědné,ochotně se podílejí na domácích pracích a žijí se svým společenstvím v souladu a bez konfliktů. To, co na svých dobrodružných cestách objeví, je výchovný přístup předávaný z generace na generaci již celá tisíciletí, který je v přímém rozporu s tím, co zná ze své vlastní zkušenosti v moderní civilizaci. 

I přes náročné životní podmínky, ve kterých příslušníci těchto kultur žijí, není mezi rodiči a jejich dětmi ani stopy po hádkách a mocenských soubojích. A co je vůbec nejpozoruhodnější, rodiče si zde s malými dětmi budují vztah, který se diametrálně liší od typického vztahu rodič-dítě na Západě – vztah postavený na spolupráci místo na moci, na důvěře místo na strachu a na individuálních potřebách místo na standardizovaných postupech.

Nezbývá nic jiného než si položit otázku co děláme ve výchově dětí na Západě špatně a zda je možné vzájemný vztah přehodnotit.

Autor: Michaellen Doucleffová
Počet stran: 400
Přeložili: Sabina Poláková, Jan Bružeňák

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.