Tryptofan B+

Kód: 3640000060000
425 Kč –29 %
Tryptofan
425 Kč –29 % 299 Kč 267 Kč bez DPH

Zvolte variantu

 • Při špatné náladě, pocitech strachu, trémy a emočního napětí
 • Při odvykacích kúrách na zmírnění napětí a neklidu (kouření, alkohol ..)
 • Pro osoby s problémy s usínáním, buzením se v noci as vnitřním neklidem
 • Při stresujícím a rychlém životním stylu, kolísavé až výbušné náladě

Detailní informace

Velikost: 60 ks
Vyprodáno | 3640000060000
425 Kč
299 Kč
267 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Tryptofan je esenciální aminokyselina, kterou může tělo přijímat pouze stravou nebo formou výživových doplňků. Samo si ji vytvořit nedokáže. V organismu se tryptofan stává prekurzorem neurotransmiterů (serotonin, melatonin) nebo vitaminu B3 (niacin). Za přítomnosti dostatečného množství vitamínu B6 se přeměňuje na neurotransmitér serotonin, jinak nazývaný i hormonem štěstí. Serotonin ovlivňuje pozitivně dobrou náladu, zmírňuje emocionální napětí, stresové situace, trému. V noci se přeměňuje na melatonin nazývaný také jako hormon spánku. Melatonin urychluje usínání, prodlužuje spánek, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovolní buzení se během noci a brzy ráno. Aminokyselina L-tryptofan se kromě přeměny na serotonin může přeměňovat v těle i na vitamin B3. Záleží na koncentraci vitaminu B3 v organismu. Pokud má tělo dostatečný přísun vitamínu B3, tento proces přeměny neprobíhá a proto se může více L-tryptofanu přeměnit na neurotransmitery serotonin a melatonin. Vitamíny B6 a B3 přispívají k správnému fungování nervového systému a psychiky , přispívají také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tryptofan B+ pozitivně přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresu, nervozity a napětí během dne (snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu), na zkvalitnění spánku během noci a eliminuje nespavost v noci.

 

Tryptofan B+ obsahuje:

 • L-Tryptofan - esenciální aminokyselina, kterou si tělo nedokáže vytvořit samo, a proto ji musí přijímat z jídla. Přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresových situací, nervozity a napětí.
 • Vitamin B6 - přispívá k normální psychické činnosti, ke snížení míry stresu, únavy a vyčerpání. Tryptofan se díky vitamínu B6 přeměňuje na serotonin. Bez jeho přítomnosti by taková proměna nenastala.
 • Vitamín B3 - je důležitý pro metabolismus v živých buňkách a díky jeho přítomnosti se tryptofan může měnit na serotonin a melatonin.

  Doporučené dávkování

  • Dospělí 1x denně 1 kapsle ráno nebo večer. Užívejte na lačný nebo poloprázdný žaludek
  • Účinek lze pozorovat až po několika dnech pravidelného užívání (2-3 dny), kdy je L-tryptofan dostatečně nakoncentrovaný v těle

   Použití

   Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
L Avatar autora Tryptofan B 29.1.2020 19:49
Dobrý den, prosím o radu a to: zda Tryptofan B se může používat dlouhodobě? Nikde jsem to nevyčetla. Moc děkuji za ifno, Lenka
Odpovědět
T Avatar autora 30.1.2020 13:49
Dobrý den, ano je možné užívat dlouhodobě bez nežádoucích účinků, ale není to nutné. Sama byste měla poznat, že Vám to pomohlo a pak je možné vysadit. Každý organismus reaguje jinak, někomu stačí jedno balení, někdo spotřebuje třeba 3 balení.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.