CORECTFOOT - trenažér pro nácvik monopedálního opření

Kód: 5459
1 950 Kč 1 612 Kč bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Carbonová platforma umožňující senso-motorický trénink, jako terapii různého poškození pohybového systému, v souvislosti s úrazem, či jednostranným přetížením.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cvičení na této carbonové platformě je využitelné pro zlepšení stability nártů, kotníků a kolen, vrozených a postraumatických poruch. Jedná se o pomůcku využívanou nejen v domácím prostředí, ale také jako pomůcka fyzioterapeutů v rehabilitačních zařízeních po operacích kloubů, propadlé klenbě, deformaci chodidel, haluxů a deformitu prstů.

Cvičebný postoj v ,,sedostoji":

Základní poloha vychází z postoje sedu a stoje. Postavíme se před „barovou stoličku“. Chodidla jsou rovnoběžná ve vzdálenosti mírně větší než je vzdálenost boků. Poté se na ni posadíme. Kolena jsou nad špičkami chodidel (nad palci) a sedací hrboly se pevně opírají o stoličku. Trup nachýlíme dopředu tak, aby se hlava dostala téměř nad kolena. Zkontrolujeme bederní lordózu (například přiložením ruky), jež by měla sahat od křížové kosti do středu hrudníku. Následně upravíme polohu hlavy (pocit uvolněného protažení šíje) a ramen (pocit široké uvolněné pozice). Ruce necháme volně svěšené podél těla.

Correctfoot podložíme pod chodidlo cvičené nohy tak, že 2.prst a střed paty leží na středové linii a stimulační podložka je přesně pod vrcholem podélné klenby. (viz. obrázek) Polohu špičky 2. prstu si můžeme na středové linii označit přilepením kolečka, jež nám usnadní opakované zaujetí pozice. Balanční kuličku CF položíme na předem označenou linii na podlaze. Tu lze také nouzově vyznačit dodatečným položením podlouhlého předmětu (např. tužky) na podlahu, přesně před osu CF. Linie na podlaze musí směřovat přímo v před, „ve směru chůze“. Druhou nohu můžeme mírně vytočit do strany, osa chodidla i koleno leží v jedné rovině. (viz. obr.) Výhodné je cvičit proti velkému zrcadlu.

V počáteční fázi cvičení chodidlem vyrovnáme destičku CF rovnoběžně s podlahou (nesmí se nikam ani trochu naklánět) a osu CF ustavíme nad označenou linii. Následně nad ni ustavíme i koleno. V tomto musíme být velmi precisní. Současně kontrolujeme polohu trupu, která se nesmí vychýlit z výchozího postavení. Ve druhé fázi postupně přenášíme zátěž na CF, jako bychom chtěli vstát. Výchozí poloha se však vnějškově nezmění, jen se zvýrazní. Sedací hrboly se stále opírají o stoličku. Zátěž zvyšujeme pouze k bodu, nad nímž bychom ztratili kontrolu nastavení. Dbáme na to, aby k němu nedošlo.  Současně sledujeme aktivní uvolnění šíje a ramen. V zátěžové fázi cviku setrváme několik sekund a následně se vrátíme zpět do fáze 1. V konečné třetí fázi nohu v sedu úplně uvolníme (aniž bychom ji sundali z CF) a uděláme několik relaxačních pohybů v koleni a kotníku (např. kroužky). Postup cvičení opakujeme dle potřeby a uvážení.

Nejčatější chyby během cvičení:

Během cvičení by nemělo docházet k jakémukoliv porušení výchozího nastavení. Nejčastěji to bývá postavení chodidel uvnitř linie kyčlí, naklonění chodidla, či vnější rotaci. Dbejte také na správné usazení na CF. U bederní páteře nesmí dojít k jejímu ohýbání. Stejně tak předsunutí hlavy spolu s vytažením ramen dopředu. 


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.